جراح مغز

بهترین جراح مغز

جراح مغز به تشخیص و درمان اختلالات سیستم عصبی می پردازد. وی در راستای از بین بردن تومورها ، اختلالات عروقی و بیماری هایی مانند پارکینسون و صرع ، تسکین درد مزمن و درمان زخم ها ؛ می بایست بر روی مغز ، نخاع و اعصاب محیطی بیمار ؛ درمان مورد نظر را اعمال نماید.

همچنین جراحان مغز برای اصلاح ناهنجاری ها و درمان بیماری های نخاع اعم از اختلال انحطاطی ستون فقرات و اسکولیوز بر روی مغز و نخاع بیمار تمرکز می کنند.

لازم به ذکر است که این جراحان برای تسکین هیدروسفالی ( تولید غیر طبیعی مایعات مغزی در داخل مغز ) از عمل جراحی استفاده می کنند.

وظایف یک جراح مغز

یکی از وظایف جراح مغزجراحان مغز و اعصاب ، نظارت بر فعالیت تیم جراحی ( پرستاراتپن و جراحان ) و هماهنگی آن ها می باشد.

علاوه بر این ، جراحان مغز و اعصاب آزمایشات تشخیصی از قبیل سی تی اسکن ، ام آر آی و غیره را برای بیماران درخواست می کنند و قادر به تفسیر نتایج این آزمایشات می باشند.

جراحان مغز و اعصاب می بایست به تمامی تکنیک های جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ؛ واقف باشند و در حین جراحی بر تمامی این تکنیک ها تسلط داشته باشند.

در حالت کلی ، انتخاب یک جراح مغز خوب و مجرب با توجه به تخصصی که دارد معمولا دشوار می باشد اما زمانی که به یک جراح مغز و اعصاب نیاز داشته باشید این مسئله پیچیده تر می شود.

در ادامه مقاله به مواردی که می تواند به انتخاب صحیح یک متخصص جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات ، کمک کند پرداخته شده است.

انتخاب بهترین جراح مغز

برای انتخاب یک جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل به عنوان مثال بهترین جراح مغز تهران را جستجو کنید.

پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان مغز و اعصاب درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن نزد بهترین آن ها بروید.

برای اطمینان از انتخاب خود موارد ذیل را بررسی کنید :

  • تجربه

یکی از فاکتورهای مهم که در انتخاب جراح مغز باید مورد توجه قرار دهید ، تجربه کاری وی می باشد.

انجام جراحی مغز و اعصاب نیاز به سال ها تجربه و تخصص دارد. پس باید به جراحی مراجعه کنید که تجربیات زیادی در این زمینه داشته باشد.

  • اعتماد

پس از تحقیق درباره جراح مغز مورد نظر ، نزد جراحی بروید که توانسته اید به او اعتماد کنید چرا که اعتماد به جراح رابطه مستقیمی با به دست آوردن نتیجه از روند درمانی دارد.

  • راحت بودن با جراح مغز

همچنین در هنگام انتخاب جراح مغز به این نکته توجه داشته باشید که با او راحت باشید به این صورت که بتوانید به راحتی مشکلات خود را با او در میان گذاشته و سوالات خود را بپرسید.

  • امکانات بیمارستان

به این نکته توجه داشته باشید که جراحی را که انتخاب می کنید بتواند در بهترین بیمارستان با امکانات مورد نیاز عمل جراحی را انجام دهد چرا که اگر جراح مغز متبحر باشد اما امکانات کافی را برای جراحی نداشته باشد گزینه مناسبی نمی باشد و بهتر است به جراح دیگری برای درمان مراجعه کنید.

  • تیم جراحی

از دیگر مواردی که باید درباره آن با بهترین جراح مغز صحبت کنید در رابطه با تیم جراحی می باشد ، تیمی که یک جراح مغز خوب با آن کار می کند باید با تجربه و ماهر باشد.

  • بررسی رضایت بیماران

حتما برای اطمینان از انتخاب خود با بیمارانی که نزد آن جراح مغز درمان کرده اند صحبت کرده و میزان رضایت آن ها را بررسی کنید.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر