جراحی شکستگی ستون فقرات

جراحی شکستگی ستون فقرات

جراحی شکستگی ستون فقرات : شکستگی ستون فقرات می تواند به دلایل متفاوتی هم چون پوکی استخوان ، تصادف و غیره باشد.

پوکی استخوان ، باعث ضعیف و شکننده شدن استخوان ها می شود و افرادی که پوکی استخوان دارند ، احتمال شکستگی مهره های آن ها در حین انجام فعالیت های روزانه وجود دارد.

شایع ترین علت شکستگی ستون فقرات ، وجود پوکی استخوان در بیماران می باشد ؛ برخلاف تصورات عامه مردم شایع ترین سن پوکی استخوان بین 40 تا 50 سالگی می باشد.

افرادی که دچار شکستگی ستون فقرات ، می شوند درد بسیاری در حین انجام فعالیت های سنیگن هم چون بلند کردن جسم سنیگن و غیره تحمل می کنند.

جراحی شکستگی ستون فقرات

علائم شکستگی ستون فقرات

بر خلاف آنچه که شما تصور می کنید شکستگی ستون فقرات ، علائم خاصی ندارد و احتمال این که برخی از مهره های شما شکسته باشند اما شما متوجه نشده باشید ، وجود دارد ؛ در برخی از موارد ممکن است احساس درد در کمر به علت شکستگی مهره های ستون فقرات فرد باشد ؛ از دیگر علائم شکستگی ستون فقرات می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

  • احساس درد به طور ناگهانی در کمر
  • کم شدن درد کمر در زمان دراز کشیدن
  • تغییر شکل در ستون فقرات

درمان شکستگی ستون فقرات

برای درمان شکستگی ستون فقرات ، راه های متفاوتی وجود دارد ، که یکی از آن ها انجام جراحی می باشد ؛ ما در این مقاله در رابطه با آن می پردازیم.

برای درمان شکستگی ستون فقرات به وسیله جراحی ، دو روش وجود دارد که عبارت اند از :

  1. جوش دادن استخوان
  2. عمل ورتبروپلاستی و کیفوپلاستی

درمان شکستگی ستون فقرات به روش جوش دادن استخوان

معمولا این روش درمانی برای کسانی انجام می شود که مهره شکسته آن ها حرکت داشته باشد ، در این روش پزشک ، سعی می کند با انجام روش پیوند استخوانی بین مهره های بالا و پایین مهره شکسته شده ستون فقرات ، باعث تشکیل یک استخوان واحد شود و در نهایت انجام جراحی شکستگی ستون فقرات منجر به عدم حرکت مهره شکسته شده می شود.

جراحی شکستگی ستون فقرات

درمان شکستگی ستون فقرات به روش عمل ورتربروپلاستی و کیفوپلاستی

این روش های جراحی برای افرادی به کار برده می شود که شکستگی ستون فقرات آن ها ناشی از پوکی استخوان باشد.

در روش ورتبروپلاستی ، جراحی به این صورت است که پزشک ماده مخصوصی را به داخل مهره شکسته شده تزریق می کند.

به هنگام درمان شکستگی ستون فقرات به جراحی روش کیفوپلاستی ، پزشک اقدام به کارگزاری بالن کوچکی در ناحیه مهره شکسته شده می کند و سپس بالن کار گذاشته شده به منظور به دست آوردن ارتفاع طبیعی مهره شکسته شده باد می شود و در طول چند دقیقه شکل و جای مهره تثبیت می شود.

پاسخ

4 × پنج =

Call Now Buttonتماس با دکتر