بهترین جراح مغز و اعصاب تهران

بهترین جراح مغز و اعصاب تهران

بهترین جراح مغز و اعصاب تهران : مغز و نخاع یکی از مهم ترین و پیچیده ترین اعضای بدن هستند که بروز کوچکترین اشکال در عملکرد آن ها می تواند زمینه ساز وقوع عوارض جدی و خطرناکی برای افراد گردد.

بنابراین افراد می بایست چنانچه با چنین مشکلاتی روبرو شدند حتما به بهترين جراح مغز و اعصاب مراجعه نمایند.

رشته جراحی مغز و اعصاب یکی از حوزه های تخصصی پزشکی مغز و اعصاب است و از آن در تشخیص ، پیشگیری و درمان اختلالات و بیماری های سیستم عصبی استفاده می شود.

برای درمان کدام اختلالات و بیماری های سیستم عصبی باید به جراح مغز و اعصاب مراجعه نمود ؟

در ابتدا برای اینکه به این مسئله بپردازیم که تشخیص و درمان کدام مشکلات و بیماری های سیستم عصبی درحوزه تخصص جراح مغز و اعصاب می باشند ، بهتر است به این موضوع پرداخته شود که آیا برای هر یک از اختلالات و بیماری های عصبی باید به جراح مغز و اعصاب مراجعه کرد ؟

بهترین جراح مغز و اعصاب تهران

به طور کلی اختلالات و بیماری های سیستم عصبی ، به 3 دسته تقسیم می شوند و برای درمان هر یک باید به متخصص مربوطه مراجعه نمود.

مشکلات و بیماری های روانی :

اختلالات و بیماری های روانی اعم از استرس اضطراب ، افسردگی ، اختلالات هویتی و رفتاری و کلیه بیماری های روانی ، جزو آن دسته از بیماری ها هستند که برای درمان آن ها باید به روانپزشک مراجعه کرد.

بیماری های اثرگذار بر عملکرد سیستم عصبی :

برای درمان برخی بیماری ها از قبیل فلج اطفال ، صرع ، سکته مغزی ، پارکینسون و ام اس که با مصرف مداوم دارو قابل کنترل بوده و حتی در برخی موارد قابل درمان هستند و درمان آن ها مستلزم انجام جراحی نیست ، می بایست به منظور درمان به متخصص مغز و اعصاب مراجعه نمود.

صدمات و بیماری ها مغزی – نخاعی :

درمان مشکلات و بیماری هایی همچون بیماری های اعصاب محیطی ، ضربات و تومورهای مغزی و نخاعی ، ضایعات دیسک کمر و گردن و ضایعات عروقی مغزی – نخاعی نیازمند انجام جراحی بوده و در حوزه تخصص جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشد.

جراح مغز و اعصاب کدام دوره های پزشکی را باید بگذراند ؟

دانشجویان رشته پزشکی پس از سپری نمودن دوره 7 ساله پزشکی عمومی جهت اخذ مدرک جراحی مغز و اعصاب ، باید موفق به قبولی در آزمون تخصصی جراحی مغز و اعصاب شده و پس از آن می بایست دوره دستیاری ( دوره دستیاری بر اساس مرکز آموزشی می تواند 5 تا 6 سال به طول انجامد ) خود را شروع کنند.بهترین جراح مغز و اعصاب تهران

پس از پایان دوره دستیاری با شرکت در آزمون بورد می توانند افزون بر آموزش علوم پایه و اصلی مغز و اعصاب ، به شناخت بیماری ها و متدهای درمان و جراحی آن ها نیز اشراف یابند.

پس از تکمیل دوره بورد باید در آزمون تخصصی بورد که شامل دو مرحله است ، شرکت نمایند.

در صورت قبولی در مرحله اول این آزمون ، می توانند موفق به اخذ گواهینامه تخصصی شده  و در کلیه مراکز اعم از دولتی و خصوصی ، آغاز به فعالیت نمایند.

قبولی در مرحله دوم آزمون بورد ، به جز دستیابی به مزایای قبولی در مرحله اول این آزمون ، سبب برخورداری از امتیاز تدریس در مراکز  آموزشی و دانشگاهی نیز خواهد شد.

در نهایت ، دانشجویانی که از رشته جراحی مغز و اعصاب فارغ التحصیل می شوند در صورت تمایل خواهند توانست در یکی از حوزه های تخصصی مغز و اعصاب ، دوره های تکمیلی را سپری نمایند.

حوزه های تخصصی مغز و اعصاب :

 • جراحی ستون فقرات
 • جراحی عروقی مغز
 • جراحی مغز و اعصاب اطفال

دکتر بهادر محمد امین ، بهترین جراح مغز و اعصاب تهران می باشند که در حوزه جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات قادر به ارائه بهترین و موثرترین خدمات درمانی در زمینه های ذیل به بیماران خود می باشند :

 • جراحی دیسک کمر
 • جراحی دیسک گردن
 • جراحی ستون فقرات
 • درمان با ازن
 • جراحی تومور نخاع
 • جراحی تومور مغزی
 • جراحی بسته شکستگی مهره
 • تزریق دیسکوژل

به طور کلی کسب نتایج بهینه از جراحی مغز و اعصاب ، علاوه بر این که نیازمند تبحر و تجربه بالای جراح مغز و اعصاب می باشد ؛ به دقت و ظرافتی که برای انجام جراحی بکار می گیرد نیز شدیدا وابسته است.

از این رو انتخاب بهترین جراح مغز و اعصاب و همچنین تشخیص به موقع بیماری ، تاثیر قابل توجهی در دستیابی به نتایج رضایت بخش از جراحی مغز و اعصاب دارد.
دکتر بهادر محمد امین جراح مغز و اعصاب تهران ، از برترین و مجرب ترین جراحان حوزه مغز و اعصاب استان تهران به شمار می روند که با تکیه بر توانمندی خویش ، بهینه ترین نتایج را برای مراجعین خود به ارمغان می آورند.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر